Zazimování a zimování lodí a motorů

         Zazimování lodí provádíme osvědčenými a spolehlivými způsoby, kdy se proplachují rozvody pitné vody desinfekcí, vypuštěním rozvodů a nádrží a následné opatření proti zamrznutí a poškození. Dále se konzervují části lodi, ošetřuje se a konzervuje kování a nerez, umýváme trupy a Z-náhony od řas a kompletně myjeme lodě a voskujeme na zimu, vyndávají se baterie a probíhá kontrola elektriky a funkčnosti a vše další potřebné pro zazimování lodě.

         Zazimování motorů spočívá dle typu motoru. Zazimováváme jak závěsné tak vestavěné motory. Zazimování vestavěného motoru- kontrola a ošetření kontaktů, odpojení od baterií, konzervace a ošetření celého motoru, promazání maznic a jiných kluzných, posuvných a otočných částí, výměna náplní (olejů), výměna filtrů (palivové a olejové), zazimování motoru zevnitř - propláchnutí nemrznoucí směsí, konzervace a promazání pístů a celého systému a další potřebné věci.

         K vestavěnému motoru patří samozřejmě i Z-náhon. Probíhá zde očištění od řas a nečistot, pomocí Z-náhonu se proplachuje motor nemrznoucí směsí a tedy se zároveň také zazimovává a konzervuje, probíhá kontrola impelleru a případná výměna (vše je konzultováno se zákazníkem), výměna převodového oleje a kontrola těsnosti převodovky v náhonu, kontrola propeleru, kontrola anod a jiné…

         Všechny úkony, které se týkají výměn nebo rozhodování jsou konzultována se zákazníkem. Předložíme mu a sdělíme v jakém stavu jednotlivé části nebo díly jsou a pokud je z našeho pohledu nutná výměna (například anod), probereme se zákazníkem, zda výměnu chce provést. Zákazník se sám rozhodne.

         Nabízíme místo pro zimování lodí a prostory kryté i nekryté. U těchto prostor je možnost zajištění elektrické přípojky a pitné vody. Můžete si k nám sami zajet opravit Vaše plavidlo nebo zazimovat. V případě potřeby Vám i zapůjčíme některé nářadí a pomůcky anebo Vám odborně poradíme.


Snažíme se svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc a vše je na dohodě.


Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se.