Posezónní / Předsezónní prohlídka člunů a lodních motorů

         U závěsných motorů při posezónní prohlídce dochází ke kontrole lodního motoru, překontrolování a případné dotažení šroubů, kontrola impelerů, propelerů, převodovky, kontrola těsnosti převodovky, zda se do ní nedostává voda, výměna náplní (motorový olej, převodový olej), konzervace a ošetření částí motorů, promazání maznic a zazimování motoru, tedy příprava na odložení na celou zimu, aby na jaře vrčel jako nový.

         U vestavěných motorů - kontrola a ošetření kontaktů, odpojení od baterií, konzervace a ošetření celého motoru, promazání maznic a jiných kluzných, posuvných a otočných částí, výměna náplní (olejů), výměna filtrů (palivové a olejové), zazimování motoru zevnitř - propláchnutí nemrznoucí směsí, konzervace a promazání pístů a celého systému a další potřebné věci.

         K vestavěnému motoru patří samozřejmě i Z-náhon. Probíhá zde očištění od řas a nečistot, pomocí Z-náhonu se proplachuje motor nemrznoucí směsí a tedy se zároveň také zazimovává a konzervuje, probíhá kontrola impelleru a případná výměna (vše je konzultováno se zákazníkem), výměna převodového oleje a kontrola těsnosti převodovky v náhonu, kontrola propeleru, kontrola anod a jiné…

          Předsezónní prohlídka se provádí automaticky v případech, kdy u nás zanecháte svou loď nebo motor uskladněný. Provádí se bezplatně a jedná se o kontrolu kompletní funkčnosti před složením na vodu nebo uvedením do plného sezónního provozu.

          V jiných případech, kdy zákazník neměl motor na posezónní prohlídce a motor nebyl zazimován námi, nebo zákazník chce mít jistotu, že motor je v pořádku a může ho bezstarostí začít používat se provádí předsezónní prohlídka. Pokud tak nebylo provedeno před zimou, tak se provádí totožný postup jako u zazimování s tou výjimkou, že motor se již nekonzervuje a nezazimovává. Motor je samozřejmě ošetřen proti korozi a konzervován také, ale jiným způsobem. Ostatní úkony, jako jsou výměna impelerů, propelerů, olejů atd. jsou prováděny standardně a stejně jako při zazimování. Konečným úkonem je vyzkoušení a test funkčnosti a chodu motoru, chlazení motoru a pokud je vše v pořádku, je předveden a předán zákazníkovi.


Snažíme se svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc a vše je na dohodě.


Neváhejte nás kontaktovat a zeptat se.Váš tým Hook Marine